HOME ZAŁOŻENIE FIRMY POMYSŁY KONTAKT

Szkoła tańca

Każdy chciałby być królem parkietu. Szczególna potrzeba nauki tańca jest również często podyktowane specjalnymi okazjami. A dokładnie szkolnymi balami, sylwestrem czy weselem. Rodzajów tańca jest praktycznie tyle ile osób tańczących, nie wliczając w to pewnych rodzajów już ustandaryzowanych.

Nauka tańca

Zakładając szkołę tańca przede wszystkim musimy posiadać do tego odpowiedni lokal. Wielkość sal do tego przeznaczonych zależy od ilości osób jakie mają tam przebywać. Sale takie muszą być odpowiednio klimatyzowane, ważny jest także materiał położony na podłodze. Powinien on być odporny na ścieranie i zabrudzenia, ale zapewniać również komfort tańca. Podłoga musi być antypoślizgowa. Jak na razie najlepszym rozwiązanie pozostaje parkiet lub panele. Istotnym jest również wystrój sali, który powinien być częściowo uzależniony od naszej oferty. Często na salach montowane są lustra, które ułatwiają kontrolowanie własnych ruchów.

Aby kolejne szkoły tańca mogły zaistnieć, potrzebne będzie zatrudnienie personelu posiadającego odpowiednie kwalifikacje. Wybór ten musi być podyktowany rodzajami oferowanych przez nas kursów. Aby urozmaicić ofertę do standardowego programu można dołączyć kursy typu fitness. Dzięki temu ilość potencjalnych klientów ulegnie znacznemu zwiększeniu. Nie możemy zapomnieć, że wykorzystując daną muzykę do tańca musimy posiadać odpowiednie zezwolenia na jej rozpowszechnianie.

W zależności od grupy społecznej i wiekowej do jakiej skierowana będzie nasza oferta, powinniśmy dostosować naszą kampanię reklamową. Jeżeli grupą docelową mają być przykładowo dzieci, to ogłoszenia o naszej działalności powinny pojawić się w szkołach, lokalnej prasie, klubach młodzieżowych, przedszkolach. Dodatkową zachętą dla klientów może być organizowanie krótkich kursów okazjonalnych (sylwestrowo-karnawałowych), a także oferowanie darowych pokazów tańca przez uczestników kursów.