HOME ZAŁOŻENIE FIRMY POMYSŁY KONTAKT

Szkoła językowa

Biegłe posługiwanie się minimum jednym językiem obcym to już codzienność. Praktycznie w każdej ofercie pracy wymagana jest przynajmniej podstawowa znajomość języka obcego. Jak na razie niezmiennie w tej dziedzinie prym wiodą angielski i niemiecki. Jednakże coraz popularniejsze stają się języki włoski, hiszpański, a także rosyjski. Mimo wprowadzenia do szkolnictwa podstawowego tych języków, nauczanie ich nie jest efektywne. Spowodowane jest to przede wszystkim zbyt małą ilością godzin, a także zbyt licznymi grupami uczniów. Stąd przyjmuje się, że na chwilę obecną nie ma możliwości przesycenia rynku szkołami języków obcych.

Książki do nauki języków obcych

Zakładając taką szkołę należy przede wszystkim zapoznać się z rynkiem lokalnym. Rozeznanie się w ofertach konkurencji umożliwi łatwiejsze dostosowanie naszej oferty, tak aby była ona atrakcyjna oraz konkurencyjna.

Podstawową rzeczą jaka będzie niezbędna do rozpoczęcia działalności to oczywiście lokal. W zależności od zasobów finansowych oraz rynku nieruchomości, taki lokal możemy kupić lub wydzierżawić. Na początek dzierżawa wydaję się być bezpieczniejszą formą inwestowania. Nie ma obowiązku, że pomieszczenia biurowe (typu sekretariat) muszą znajdować się w tym samym budynku co sale dydaktyczne. Często nie mając odpowiedniego zaplecza można wynająć klasy w szkołach. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że nie trzeba już się martwić o odpowiednie ich wyposażenie.

Kolejnym etapem jest zatrudnienie odpowiedniej kadry nauczycielskiej. Dobry lektor, z umiejętnością przekazywania wiedzy to połowa sukcesu. Zdarza się, że klient rezygnuje z usług danej firmy, ponieważ mimo atrakcyjnych cen i dobrego programu nauczania, wykładowca nie potrafi należycie przekazać wiedzy. Najbardziej optymalnym jest zatem zatrudnienie zarówno polskiego nauczyciela, jak i native speakera.

Opracowanie programu nauczania można pozostawić specjalistom, a dokładnie można wykupić licencję na już istniejące programy, bądź ułożyć taki program samemu. Należy tylko pamiętać, że wykorzystywanie niektórych podręczników lingwistycznych wymaga wykupienia odpowiedniego pozwolenia od autora.

Uczeń

Tworzone przez nas grupy nauczania powinny być na zbliżonym poziomie wiedzy, a także niezbyt zróżnicowane wiekowo. Jest to o tyle istotne, że sposób przekazywania wiedzy dorosłym i dzieciom różni się znacznie.

Aby zachęcić klientów do skorzystania z naszych usług, oprócz skutecznej kampanii reklamowej, możemy dołączyć do tego zniżki, gratis w postaci materiałów do nauki, a także zaoferować różne godziny kursów.