HOME ZAŁOŻENIE FIRMY POMYSŁY KONTAKT

Bar dla najmłodszych

Sposób żywienia dzieci jest tematem coraz częściej poruszanym przez specjalistów do spraw żywienia. Szczególnie ma to istotne znaczenie w dzisiejszych czasach, gdzie dostęp do żywności nie skażonej konserwantami i ulepszaczami jest coraz trudniejsze. Poza tym niejedna matka rezygnuje z dłuższego wypadu do miasta, właśnie ze względu na dziecko, a dokładnie na brak miejsca, gdzie można je nakarmić.

Założenie baru specjalizującego się w żywieniu małych dzieci wydaje się być zatem strzałem w dziesiątkę.

Dziecko

Najlepszym miejscem do założenia tego typu działalności są duże sieci handlowe oraz centrum miasta. Wybór lokalu, jego wielkości i położenie zależą oczywiście od posiadanych przez nas środków finansowych jak i dostępności tego typu pomieszczeń. Założenie miejsca żywienia zbiorowego jest dość skomplikowane od strony formalnej, ponieważ musimy uzyskać pozwolenia, a także pozytywną opinią Sanepidu.

Oferowane przez nas potrawy muszą być przygotowywane na bieżąco, najlepiej z produktów ekologicznych. W zależności od potrawy oraz wieku dziecka jedzenie musi być zmiksowane bądź podzielone na małe kawałki. Menu powinno zawierać bogatą ofertę dań, z przewagą warzyw i owoców, z uwzględnieniem posiłków dla dzieci z alergią np. na nabiał, gluten. Podany posiłek musi być atrakcyjny, tak aby zachęcił małego konsumenta do jego spożycia. W takiej branży warto zatrudnić dietetyka raz specjalistę żywieniowego.

Poza tym lokal powinien być przystosowany dla małych klientów. Do stolików powinniśmy mieć możliwość dostawienia wysokich krzesełek dla dziecka z zabezpieczeniami i oddzielnym stoliczkiem, a dla większych pociech oddzielne stoliki o dostosowanych do nich wymiarach. Naczynia, w których serwowane będą posiłki również powinny być kolorowe i atrakcyjne. Polecane jest również dołączenie plastikowych sztućców oraz odpowiednich kubków niekapków czy słomek do napojów.

Idealnym będzie również poszerzenie takiej oferty o dania na wynos. Ten sposób z pewnością się sprawdzi, ponieważ nie każdy zapracowany rodzic ma czas na przygotowanie swojemu dziecku pełnowartościowego posiłku. Alternatywą może stać się również zamawianie tego typu dań na telefon.