HOME ZAŁOŻENIE FIRMY POMYSŁY KONTAKT

Agencje reklamowe

Reklama jest dźwignią handlu. Każda firma potrzebuje reklamy, aby produkt czy usługę, którą oferuje mógł znaleźć swojego odbiorcę. Popyt na agencje reklamowe jest coraz większy i nie przewiduje się, aby miał ulec pogorszeniu.

Założenie agencji reklamowej wymaga sporych nakładów finansowych. Głównie związane jest to z wynajmem bądź kupnem odpowiedniego lokalu. Ale także niemałego nakładu wymagają odpowiednie sprzęty i maszyny do przygotowania odpowiedniej kampanii. Do takiej działalności będziemy musieli zatrudnić specjalistów z różnych dziedzin, m.in. grafika komputerowego, programistę, ale także osoby obsługujące specjalistyczne sprzęty. Poza tym pracownicy muszą być kreatywni i pomysłowi, najlepiej jeżeli już posiadają jakieś doświadczenie w tej dziedzinie. Istotnym jest również zapewnienie odpowiedniej Sali konferencyjnej, gdzie będzie można spotkać się z klientami.

Aby zdobyć oferty od klientów firma taka może startować w przetargach (np. na wyburzenia), Z tym, że związane jest to z pewnym ryzykiem, ponieważ w momencie nie wygrania go, ponosimy straty w postaci projektu, jaki musiał być na ten przetarg przygotowany. Coraz większą popularnością, oprócz standardowej reklamy w postaci plakatów czy bilbordów, stają się reklamy internetowe. Dlatego tak ważne jest zatrudnienie fachowca od grafiki komputerowej.

W celu pozyskania klientów taka agencja reklamowa sama również musi się reklamować. Niezastąpionym w tym celu staje się Internet. Ale nasze ogłoszenia powinny pojawić się również w prasie, czy magazynach branżowych.

Nasycenie rynku reklamy jest już dość znaczne, dlatego jeżeli nie posiadamy już klientów, trudno będzie ich pozyskać. Dobrym rozwiązaniem może być początkowo praca w jednej z agencji reklamowych, a po dokładniejszym zapoznaniu się z rynkiem, otworzenie własnej działalności.