HOME ZAŁOŻENIE FIRMY POMYSŁY KONTAKT

Szkoła nauki jazdy

Samochód to marzenie praktycznie każdego. Ułatwia on nam codzienne życie, a niejednokrotnie posiadanie prawa jazdy jest wymogiem znalezienia pracy. Ofert na rynku dotyczących szkolenia przyszłych kierowców jest coraz więcej. A każda firma prześciga się w sposobie pozyskania klienta. Tak więc, aby wejść na ten rynek potrzebna jest bardzo agresywna reklama, a także stopniowe wyrabianie sobie renomy.

Szkoła nauki jazdy

Jeżeli sami nie posiadamy uprawnień instruktora, to czeka nas jego zatrudnienie. Poza tym należy zakupić bądź wziąć w leasing odpowiedni samochód oraz dokonać jego przeróbek technicznych. Dokładnie samochód taki musi posiadać dodatkowe pedały po stronie pasażera, dodatkowe lusterka oraz oczywiście odpowiednie oznaczenie w postaci litery L i nazwy szkoły. Często prowadzący takie szkoły decydują się na założenie instalacji gazowych w samochodach, co znacznie zmniejsza jego koszty eksploatacji. Wybór marki samochodu powinien być podyktowany tym, jaki jego rodzaj obowiązuje na egzaminie w danym ośrodku.

Dodatkowo, oprócz pojazdu, musimy zapewnić odpowiedniej wielkości pomieszczenie na zajęcia teoretyczne dla kursantów, a także wynająć plac manewrowy. Wyposażenie Sali wykładowej oraz placu manewrowego określają odpowiednie przepisy.

Podstawowym czynnikiem, który zadecyduje o tym, czy firma zaistnieje na rynku, oprócz reklamy, jest oczywiście konkurencja. Otworzenie tego typu działalności w miejscu, gdzie istnieje już bardzo wiele ośrodków, z góry skazane jest na niepowodzenie. Idealnym zatem są niewielkie miasteczka, gdzie konkurencja jest niewielka bądź żadna.

Nauka jazdy

Ogłoszenia o szkole powinny znajdować się praktycznie wszędzie. Mogą to być ulotki, plakaty, rozmieszczone w całym mieście, a w szczególności w miejscach, gdzie jest największe skupisko potencjalnych klientów: szkoły, uczelnie, nawet przystanki autobusowe. Doskonałym miejscem reklamy jest także Internet. Aby zachęcić klienta można zaoferować dodatkową lub pierwszą godzinę jazdy gratis. Dobrym sposobem jest również umożliwienie płatności za kurs w ratach, ponieważ nie każdego stać na jednorazowe opłacenie szkolenia, gdzie ceny wahają się w granicach 800 zł i wzwyż.