HOME ZAŁOŻENIE FIRMY POMYSŁY KONTAKT

Salon kosmetyczny

Każda kobieta pragnie być piękna, nie każda jednak wie jak to zrobić bądź nie ma czasu na wszelkie pielęgnacje w domu. W zależności od środków jakimi dysponujemy na rozpoczęcie działalności, możemy otworzyć niewielki salon kosmetyczny oferujący podstawowe usługi (manicure, pedicure, maseczki regeneracyjne), bądź coraz popularniejsze salony odnowy biologicznej, czyli SPA.

Makijaż

Podstawą jest oczywiście znalezienie odpowiedniego lokalu, dopowiadającego naszym wymaganiom. W przypadku salonów kosmetycznych, przed jego wyborem, należy zapoznać się z wymogami sanitarno-higienicznymi obowiązującymi przy tego typu działalności.

Kolejną rzeczą jest zakup odpowiedniego sprzętu, a także przyborów i kosmetyków (w tym np. kosmetyki naturalne). I tu wybór również będzie się wiązał z zakresem oferowanych usług. Jeżeli ma być to niewielki salonik, potrzebne będą jedynie stoliki i krzesła, fotel do masażu czy fotel, gdzie klient będzie mógł się poddać zabiegom upiększającym (np. depilacji). Jeżeli chodzi o duże SPA, to kwestia staję się bardziej skomplikowana. Dodatkowymi kosztami tutaj będą między innymi, zakup łóżek do opalania, sprzętu do hydromasażu, sauny i wielu innych.

Popyt na usługi kosmetyczne wciąż rośnie. Jest to między innymi związane z ciągle rosnącym standardem życia społeczeństwa. Jednakże, aby zaistnieć na takim rynku, należy dokładnie przeprowadzić analizę marketingową. Duże nasycenie salonami na niewielkim terenie spowoduje wzrost konkurencji, a tym samym utrudnione pozyskanie klienta. Drugim ważnym czynnikiem jest oczywiście jakość oferowanych usług. Mimo niskiej ceny, dobrej lokalizacji i mocnej reklamy, jeżeli klient nie będzie zadowolony, to nie ma co liczyć, że taka firma przetrwa. W tej branży główną ścieżką reklamy jest bowiem poczta pantoflowa, czyli klient trafia do nas zazwyczaj z polecenia przez kogoś innego.

Makijaż

Dobrym miejscem na założenie niewielkiej działalności są salony fryzjerskie, kluby fitness bądź solaria.

Jeżeli nie posiadamy kwalifikacji do prowadzenia tego typu działalności, będziemy zmuszeni do zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników.