HOME ZAŁOŻENIE FIRMY POMYSŁY KONTAKT

Biuro Podróży

Każdy marzy o wypoczynku mniej lub bardziej aktywnym, oderwaniu się od codziennych zajęć i obowiązków.

Założenie biura podróży, szczególnie profesjonalnego i cieszącego się zainteresowaniem, jest stosunkowo rzeczą trudną. Składa się na to kilka czynników. Przede wszystkim istniejące już biura turystyczne stanowią poważną konkurencję dla nowych, a nowi organizatorzy urlopu "wyrastają jak grzyby po deszczu". Po drugie, sama procedura, od strony formalnej, założenie takiego biura nie jest łatwa. Przedsiębiorca zobowiązany jest do uzyskania zezwolenia od odpowiednich dla niego organów państwowych wraz z określeniem terytorium, na jakim te zezwolenia będą obowiązywać.

Rezerwacja hotelu

Jeżeli uda nam się przebrnąć przez wszystkie formalności pozostaje nam jeszcze:

Należy pamiętać, że potrzebne są również środki finansowe na dokonywanie rezerwacji hotelowych oraz przelotów dla uczestników wypoczynku. Za przelot biuro turystyczne musi w całości założyć za klienta, w przypadku hoteli, jest to zazwyczaj jakaś część kwoty całkowitej.

Sipidan-Kapalai

Aby zaistnieć na rynku turystycznym oferta powinna być atrakcyjna zarówno cenowo, jak i oferować możliwości niecodziennego wypoczynku (np. zdjęcie powyżej). Warto określić sobie dokładnie, czy interesuje nas sprzedaż usług w określonym gronie klientów, czy oferta będzie uniwersalna, skierowana praktycznie do każdego. Idealnym byłoby osobiste sprawdzenie każdego miejsca, do którego wysyłamy klienta, jednakże jest to często niemożliwe ze względów finansowych. Warto zatem zawierać umowy z hotelami i przewoźnikami mądrze. Jeżeli nie jesteśmy w stanie sprawdzić go osobiście, powinniśmy opierać się na wiarygodnych i rzetelnych opiniach.

W razie jakichkolwiek problemów pomoże Ci adwokat.